Gra, która zyskała miliony graczy-Agar.io
Agar.io jest to wieloosobowa gra akcji rozgrywana w przeglądarce internetowej. Polega ona na pozyskiwaniu jak największej masy swojej komórki po przez wchłonięcie planktonów lub mniejszych od siebie komórek. Agar.io ma pięć trybów gry:
- FFA gdzie każdy walczy z każdym graczem
- Team, którym to gracze dzielą się na trzy drużyny niebieską, czerwoną i zieloną oraz walczą przeciwko sobie
- Battle Royale, czyli tryb polegający na przetrwaniu w ciągle kurczącej się mapie
- Experimental gdzie na planszy są komórki, które plują masą
- Party, dzięki któremu można gra tworzy link oraz można zagrać z przyjaciółmi
W Agar.io są dostępne także różne skiny, które można dostać po przez osiągnięcie danego levelu lub ich zakup. Gra zostaje zakończona, gdy większa komórka zje gracza.
Więc teraz przejdźmy do rozgrywki Agar.io
Na samym początku rozgrywki jesteśmy małą komórką, która tylko może się na razie żywić planktonami. Dopiero po osiągnięciu danej masy może zjeść innych graczy, lecz im większa komórka tym wolniej się porusza, więc jak można złapać mniejsze komórki, które są szybsze od nas? Wystarczy nacisnąć spację. Powoduję ona, że komórka podzieli się na dwie części, przy czym ta jedna z nich będzie podążała za myszką. Maksymalna możliwość podzielenia komórki na części to 16. Komórki podzielone na 16 części mają możliwość jedzenia planktonów bez podziału, lecz to bardzo ryzykowna taktyka. Po jakimś czasie części komórki łączą się z powrotem w jedną komórkę. Oprócz tego gracze mogą dzielić swoją małą częścią masy z innymi komórkami. Ta opcja daję korzyści do współpracy lub do oszukania wroga. W Agar.io najlepiej znaleźć takiego sojusznika, gdyż to ułatwia rozgrywkę dla nas, zwłaszcza z przyjaciółmi.
Czas przejść do tego, dlaczego Agar.io stało się tak popularną grą? Ot tuż ludzie w tej grze cenili prostotę mechaniki i współzawodnictwo. Agar.io zaczęło być sławne na serwisach YouTuba i Twitchu.
Ciekawostki o Agar.io:
- Była propozycja aby nazwać grę Cell.io
- Nazwa gry oznacza agar, czyli substancję do karmienia bakterii
- Serwis Trendy Google w 2015 roku umieścił Agar.io na liście najczęściej wyszukiwanych stron
- Podczas wyborów w Turcji 2015 roku Agar.io wykorzystano jako tubę propagandową
- 2016 roku Polska także dostała swojego skina.
Mojej skromnej opinii Agar.io jest jedną z trafnych gier na rynku. Największym kluczem była sama prostota, która bardzo mocno przykuła i uzależniła graczy. Agar.io potrafi z ludzi wydzielać silne emocję. Moja ocena to 8/10. Agar.io to naprawdę dobra gra, ale niestety nie zaliczę tej gry do gier marzeń gdzie mi się nigdy nie znudzi. Na przykład wciąż bycie zjadanym przez innych graczy robi się trochę irytujące, dlatego taka ocena.