Gry o najemnikach
Cześć! Witam wszystkich bardzo serdecznie w moim kolejnym artykule na stronie bananki.pl. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam kilka tytułów, których główną tematyką są tak zwani najemnicy. Bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy! Na wstępie słowem wyjaśnienia kim tak naprawdę są tak często występujący w wielu grach i filmach najemnicy. Słowem najemnik określa się osobę, która, w zamian za pieniądze lub też inne wynagrodzenie, oferuje swoje usługi osobie prywatnej, krajowi, lub też ogólnie mówiąc organizacji. Najczęściej terminem najemnik określa się człowieka, którego jedynym, lub też głównym źródłem dochodów jest wojna, chociaż w dzisiejszych czasach najemnika można wynająć do praktycznie każdego "problemu". Motyw najemnika pojawia się w grach komputerowych bardzo, ale to bardzo często, kiedy to jako, mówiąc kolokwialnie, "solista" wyruszamy wykonać powierzoną nam misję, lub też w zespole wraz z innymi najemnikami. Mógłbym śmiało zaryzykować stwierdzeniem, iż jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych motywów w grach "strzelankach".
Pierwszą grą, którą wam dzisiaj przedstawię, będzie produkcja naszych rodaków, pt. "Najemnicy". W owym tytule wcielamy się w członka zrzeszonej organizacji, wraz z którą zostajemy zesłani do wieżowca zaatakowanego i przejętego przez grupę terrorystyczną, aby wykonać powierzone nam zadanie, którym jest odzyskanie bezcennych informacji. Mówiąc konkretniej, wcielamy się w członka "Armed Forces Corp.", którzy w zamian za gotówkę są w stanie wykonać prawie każde zadanie. Chociaż tytuł składa się tylko z ośmiu etapów, które zaprawiony gracz shooterów jest w stanie ukończyć w kilka godzin, to dynamiczna rozgrywka i świetnie zaprojektowanie poziomy wszystko nam rekompensują. Grając w najemników naprawdę miałem wrażenie, że jestem jednym z nich, i po prostu świetnie się bawiłem. Może tytuł ten nie jest zbytnio znany na świecie, czy nawet w Polsce, ale moim skromnym zdaniem, warto zagrać. Zważając na to, że cena tej produkcji nie wyniesie nas wiele, ponieważ cena tej produkcji waha się w granicach od 5 do 20 złotych.
Kolejnym tytułem, który dla was przygotowałem, jest Warhound. Dziwnym zbiegiem okoliczności, także jest to produkcja wyprodukowana i wydana przez polaków. Z tą różnicą, że za tą produkcję odpowiada studio Techland, która jest znane z takich gier jak chociażby Dead Island, czy Dying Light. Studio znane z gier akcji, produkując Warhound, postawiło na połączenie shootera pierwszoosobowego, z elementami gry RPG. Podczas naszej podróży przemierzymy wiele zakątków świata, od oceanów piasku, po zlodowaciałe zakątki Syberii. Oczywiście motywacją naszego oddania, i zaangażowania w misję, jest gotówka. Z czasem, zdobywając kupę pieniędzy, oraz doświadczenia, ze zwykłego najemnika przemienimy się w prawdziwy "automat", do którego "wrzucamy pieniążka", a my zabijamy tego, kogo nasi zleceniodawcy nam karzą. Mówiąc szczerze, może i Warhound nie jest najlepszą swego rodzaju produkcją, ale naprawdę jest grą wartą uwagi. Dziesiątki godzin poświęconych tej produkcji nigdy nie opuszczą mojego umysłu. Jeżeli dotrwaliście do tego momentu artykułu, bardzo się z tego cieszę. Dziękuję za lekturę i żegnam się z wami, bartey.