Jak to działa
Przejdź do gry Gwint
Gwint
5.0 1 822 0
30.08.2021

Karcianka dla fanów Wiedźmina

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana to produkcja stworzona przez polskie studio CD Projekt Red znane wszystkim z serii gier o Geralcie z Rivii oraz całkiem niedawno wydanego z ogromnym hukiem Cyberpunka 2077. Pierwszą rzeczą, o której należy tutaj wspomnieć to fakt, że gra jest w pełni darmowa i mimo bardzo ładnej szaty graficznej, jak to z tego typu karciankami bywa - nie ma ona wygórowanych wymagań sprzętowych. 64-bitowy Windows 7 (lub nowszy), Intel Celeron G1820 (lub AMD A4-7300), 4GB pamięci RAM, GeForce GT 730 (lub Radeon R7 240) wystarczą do tego by odpalić grę, a nawet mieć stałe 60 klatek na sekundę. Gwint zajmuje także niewiele miejsca na dysku, wystarczy dosłownie kilka GB wolnej pamięci. Zalążkiem tej produkcji była oczywiście doskonale wszystkim znana minigierka z Dzikiego Gonu, jednak w obecnej postaci Gwint prezentuje się zupełnie inaczej. Rozgrywka została bardzo mocno rozbudowana, zmieniono nieco jej zasady oraz dodano ogromne ilości nowych kart. Gwint jako osobna gra został wydany w październiku 2016 roku i od tamtej pory nieustannie jest dopracowywany, więc ten szereg zmian nie powinien nikogo dziwić.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Sama idea rozgrywki jest niezwykle prosta. Bierzemy jedną z sześciu dostępnych talii kart (Nilfgard, Potwory, Skellige, Królestwa Północy, Scoia'teal lub Syndykat), a naszym zadaniem jest wygrać dwie rundy rozgrywanej w systemie turowym partii. Każdy z graczy zagrywa swoje karty do jednego z dwóch rzędów - do walki w zwarciu lub dystansowej. Grę rozpoczynamy mając do dyspozycji 10 kart wylosowanych z puli naszej talii, a 2 z nich możemy wymienić przed rozpoczęciem każdej rundy. Przed każdą kolejną rundą gracz dobiera również maksymalnie 3 kolejne karty. Gra daje nam ogrom możliwości. Do dyspozycji mamy setki kart o różnorodnym działaniu. Znalezienie takich, które będą nam najbardziej odpowiadać oraz wypracowanie własnego, optymalnego stylu gry zajmuję trochę czasu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w Gwincie jest tak zwany system postępu gracza. W trakcie rozgrywania gier wypełniamy różnorodne i bardzo proste kontrakty, za które dostajemy punkty nagród. Punkty te z kolei możemy wymieniać na różne nagrody w specjalnej zakładce. Zabieg ten sprawia, że tak naprawdę nawet początkujący gracz po kilku godzinach gry jest w stanie zdobyć talię na tyle mocną aby pod tym względem nie odstawać od doświadczonych graczy, którzy mają za sobą setki godzin gry. Oczywiście jest to równoznaczne z tym, że sama talia to żaden gwarant sukcesu.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Nowi gracze bez wątpienia mogą się pogubić w całym morzu kart, z których praktycznie każda działa w inny sposób. Na pomoc przychodzi tutaj oficjalna strona wydawcy playgwent.com na której możemy znaleźć specjalną bibliotekę, w której gracze dzielą się ze sobą swoimi taliami. Trzeba pamiętać jednak, że trzeba wiedzieć jak daną talią grać. O ostatecznym sukcesie w rozgrywce będą stanowiły nasze umiejętności, spryt oraz logiczne myślenie a nie tylko to jakimi gramy kartami.

Podsumowując, Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana to znakomita, pięknie oprawiona graficznie gra karciana z wiedźmińskiego uniwersum, którą ja ze swojej strony szczerze polecam. Oczywiście nie każdemu przypadnie do gustu ten gatunek, nie każdemu odpowiadać będą pewne, unikatowe dla tej gry szczegóły. Uważam natomiast, że każdy szanujący się gracz powinien choć raz uruchomić tą polską produkcję i samemu ocenić czy jest ona warta poświęcenia większych pokładów czasu.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez KaErEle

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Stardew valey. Zwykły symulator farmy?

Recenzja Macnut
2

Minecraft Top 5 zwierząt w minecraft

Recenzja Gergul
3

CSGO Prime (B2P) 4 Mapy do grania w 2+ osób

Poradnik Kowalski03
4

CSGO Prime (B2P) Jak dobrze grać zespołowo?

Poradnik wzarek
5

Paladins Złoto, esencja i kryształy

Poradnik Quaresma
6

War Thunder Recenzja gry War Thunder.

Recenzja Bax04
7

Estogan Estogan - Recenzja Gry

Recenzja Fragorski
8

League of Legends Błędy popełniane przez graczy z niskich dywizji.

Poradnik Xevtio
9

League of Legends TSM historia drużyny

Poradnik margoni12
10

DOTA 2 Recenzja postaci Centaur Warrunner z gry Dota 2

Recenzja Zarabianiewinternecie
Chat