28.03.2018
Overwatch - recenzja
Cześć, dziś opowiem wam o grze stworzonej przez Blizzard Entertainment czyli Overwatch, która swoją premierę 24 maja 2016 roku (dzień po moich urodzinach). W grze możemy się wcielić w jedną z obecnie 27 postaci w jednej z dwóch sześcioosobowych drużynach na losowej mapie z kilku dostępnych. Aby wygrać starcie należy wykonać cel, na mapach typu eskorta zadaniem drużyny atakującej jest przetransportowanie ładunku, a drużyna broniąca stara się do tego nie dopuścić. Należą do nich: Dorado, Droga 66, Junkertown, Posterunek Gibraltar. Zadaniem na mapach typu kontrola jest przejęcie punktu tutaj nie ma podziału na drużynę atakującą i broniącą przykładami są: Ilios, Nepal, Oaza, Wieża Lijiang. Na mapach typu szturm zadaniem jest przejęcie 2 celów. Są to: Hanamura, Kolonia Horyzont, Świątynia Anubisa, Zakłady Volskaya Industries. Ostatni typ to hybryda tutaj chodzi o to aby najpierw przejąć ładunek a następnie przetransportować go. Są to: Eichenwalde, King's row, Hollywood i Numbani.
BOHATEROWIE
W Overwatch są 4 klasy bohaterów, które postaram się opisać: Bohaterowie ataku to postacie, którzy powinni zadać jak największe obrażenia przeciwnej drużynie, przeważnie mają oni mało punktów zdrowia ale ogromną siłę. Bohaterowie obrony są podobni do ataku ale jak sama nazwa wskazuje przeważnie lepsze efekty przynoszą podczas obrony niż ataku. Zadaniem tanków jest Osłona własnej drużyny przed przeciwnikami, mają oni więcej zdrowia niż inne postacie oraz bardzo często tarczę albo inną osłonę, oraz wsparcie którzy muszą wspierać swoją drużynę, aby cała nie zginęła, przeważnie leczą lub wzmacniają swoich sojuszników (wyjątkiem jest symmetra, według mnie to taka mieszanka obrony i wsparcia). W każdej drużynie powinien znaleźć się przynajmniej 1 tank, 1 medyk i jeden bohater ataku lub obrony.
W grze możemy grać w spokojną szybką grę, gdzie prawdopodobnie natkniemy się na wielu snajperów, niesamowicie wnerwiającą rozgrywkę rankingową lub szybko nudzący się salon gier. Rankingi odblokowują się od 25 poziomu, po rozegraniu 10 gier komputer na podstawie naszych umiejętności przydziela nam rangę i punkty od 1 do 5000. Podczas gry za każde zwycięstwo zyskamy około 20 punktów lub stracimy tyle za porażkę. Szybka gra jest zwykłą rozgrywką gdzie tak naprawdę możemy spokojnie sobie pograć a salon gier to miejsce, w którym co tydzień w wtorek możemy dostać nawet 3 skrzynki za zwycięstwa w ciągle zmieniających się trybach.
Aktualna cena Overwatch to około 150-200 złotych jednak ja uważam, że gra zdecydowanie jest warta swojej ceny i szczerze mogę polecić ją każdemu, wielkim jej plusem jest to, zę jest ciągle rozwijana a co 2 miesiące rozpoczyna się jakieś ciekawe wydarzenie.