Pozytywne skutki gier.
Skoro tutaj jesteś to zapewne nie jesteś tutaj przypadkowo. Zdarzało Ci się zarywać nocki aby móc wbić kolejny level w jakiejś grze? albo grałeś tak długo, że zapomniałeś jaki mamy dziś dzień? - Spoko ! Każdemu z nas się to zdarzyło i nie ma czym się przejmować bo przecież granie w Gry Video to nie tylko same minusy jednakże o plusach mówi się znacznie rzadziej niż o ich negatywnym wpływie.
Nie przedłużając już wstępu zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do przeczytania tego artykułu. Informacje zbierałem z różnych stron internetowych (aby nikt na koniec nie powiedział, że są to informacje wyssane z palce) oraz a zarazem przede wszystkim z własnego doświadczenia.
Jak wiemy gry powstały przez ludzi i dla ludzi jednak ogromny wpływ na nasze zachowanie ma to z jakimi ludźmi gramy. Wiem to sam po sobie. Weźmy za przykład typowy match making w CS:GO.
A) Grasz z 4 innymi znajomymi. Rozmawiacie na tsie nie tylko o grze ale także o życiu, spędzacie razem czas, zbliżacie się do siebie.
B) Grasz z randomami, mówisz "hello team" na co ktoś z Twojej drużyny odpowiada Ci typowym rosyjskim przekleństwem i już wiesz, że ta gra nie będzie Cię cieszyła tak jak byłoby to w przykładzie A.
rozumiecie? mam na myśli to, że gry mogą wpływać na nas pozytywnie jak i negatywnie a w dużej mierze jest to uzależnione od osób, z którymi chcemy "spędzać czas". Jeszcze żadna gra solo nie dawała tyle frajdy ile gra ze znajomymi.
Grasz często w gry FPSowe? Call of Duty, CS, Battlefield itp.?
W takim razie wyciągasz z grania kolejne pozytywy. Badania pokazały, że gracze, którzy częściej grają w strzelanki (wystarczy kilka godzin tygodniowo) znacznie zwiększają swój refleks oraz szybciej podejmują decyzję w ważnych sprawach co w późniejszym wieku przekłada się na wiele aspektów życiowych.
Swoją drogą powiem wam, że pracuję z osobom, która nie dostała się do innej pracy ponieważ na urządzeniu monitorującym wzrok oraz pracę rąk wykryto, że ma za mały refleks co go skreśliło już na starcie.
– rozwijają spostrzegawczość, wyobraźnie przestrzenną, refleks;
– ćwiczą sprawność koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijają sprawność manualną;
– wzbogacają wiedzę oraz umiejętności poprzez zabawę i rozrywkę;
– ćwiczą logiczne myślenie, co jest największym atutem gier online;
– uczą samodzielności, współpracy;
– uczą dobrej rywalizacji;
– redukują lęk i różnego rodzaju fobie;
– uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do postanowionego celu;
– umożliwiają poznawanie nowych znajomości, przyjaźni a nawet miłości;
– uczą języka obcych; (jest to chyba największy plus gier)
– tworzą nawyki nieustannego poszukiwania rozwiązań oraz wskazówek, dzięki czemu gracz się samokształci;
– uczą przestrzegania zasad.
Myślę, że namówiłem was do tego aby napisać do swoich znajomych i zagrać z nimi w waszą ulubioną grę?
Dzięki, że przeczytałeś cały artykuł, będzie mi miło jak wyrazisz swoją opinię. Pozdrawiam.