Recenzja gierki moy zoo
Witam ponownie! Dziś przygotowałem dla was recenzję gierki mobilnej "Moy Zoo" i "Moy Zoo 2". Chce opisać oba te gry, ponieważ recenzja jednej na pewno nie przekroczyłaby minimalnej długości artykułu, gdyż są to bardzo drobne gry i nie mają zbyt wiele do zaoferowania. Zaczynamy!
Moy Zoo
Moy zoo to gra na urządzenia mobilne studia Frojo Apps zrobiona przede wszystkim z myślą o najmłodszych. Zadaniem gracza jest rozwijanie swojego zoo. Możemy budować nowe habitaty dla zwierząt, ozdoby, chodniki i budynki. Stawiając obiekty otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki którym zwiększamy swój poziom. Zdobywając kolejne levele odblokowujemy nowe zwierzęta i budowle. Za gości odwiedzających nasze zoo dostajemy monety, za które kupuje się wszystkie rzeczy w sklepie. Pieniądze są generowane także przez budynki (razem z punktami doświadczenia). Im droższy budynek i im większy poziom jest potrzebny do jego wybudowania, tym więcej mamy z niego przychodów.
Jeśli chodzi o zwierzęta, to do wyboru mamy 24 ich rodzaje, a ich wybiegi można w dowolny sposób dekorować, więc najmłodsi będą mieli co do roboty.
Moy Zoo 2
Kolejna, i póki co ostatnia gra z tej serii. Mechanika gry zupełnie się zmieniła w porównaniu do poprzedniej części. W jedynce zoo miało formę psutego, kwadratowego pola, na którym stawialiśmy nowe obiekty. W tej odsłonie nasze zoo to jeden chodnik, do którego przylegają habitaty dla zwierząt i budynki. Możemy tę drogę w nieskończoność rozbudowywać. W tej części zamiast sklepu mamy garaż, w którym za 100 monet (później ta liczba się zwiększa) możemy w jednej z kilku ciekawych minigierek zagrać o zwierzęta, dekoracje i pieniądze. Wszystko co wylosujemy pojawi się w ekwipunku prawym dolnym rogu ekranu. Zwierzęta i dekoracje mają stopnie rzadkości, takie jak Common, Rare czy Epic. Pojawiły się też wydarzenia losowe, na przykłąd zaginięcia dzieci, za które możemy otrzymać nagrody.
Zwierzaki w tej części możemy ubierać w ciuchy odstępne w sklepiku w lewym dolnym rogu ekranu. Nasz poziom zależy od ilości posiadanych czworonogów. Im więcej ich mamy tym więcej rzeczy mamy odblokowanych. Na przykład posiadając pięć zwierząt, odblokujemy nowy rodzaj habitatu: habitat polarny. Swoim zwierzakom musimy zapewnić jedzenie i sen. Czasami mogą one uciec, ale wystarczy wtedy je znaleźć. aby dostać bonus w postaci gotówki. Monety w dwójce zdobywamy na kilka sposobów: Za odwiedzających (liczba pieniędzy zarabianych na minutę jest widoczna w lewym górnym rogu), ze zwierząt (czasem wypadają z nich monety), oraz z budynków takich jak restauracje czy toalety. Znaczącą wadą gry są reklamy (mnóstwo reklam), których nie da się pominąć, ale da się to jakoś przeżyć.
I to na tyle w moim artykule. Mam nadzieję że wam się do czegoś przydał. Ja tym czasem się żegnam i zapraszam do przeczytania innych moich "dzieł". Nara!