Recenzja strony giercownia.pl
Dzisiaj weźmiemy pod warsztat stronę z niepoprawnie radosną bombą w logo, czyli giercownię. Nie cieszy się on może aż tak dużą popularnością, co gry.pl czy jeja, ale ma swoją rzeszę fanów i jest już obecny na rynku gier przeglądarkowych od wielu lat.
Zacznijmy od tego, co pierwsze rzuca się w oczy po włączeniu strony, czyli menu. Pomijając dziesiątki ikonek z grami i stanowczo źle umieszczoną reklamę, to prezentuje się ono przyzwoicie. Bardzo łatwo możemy się nawigować po wszystkich opcjach, a nie kończą się one tylko na wybraniu gry.
Do dyspozycji mamy także szeroki wachlarz gatunków do wybrania. Ich jest naprawdę dużo, choć wydaję mi się, że autorzy niepotrzebnie rozdrabniali niektóre kategorie, dodająć gatunek w całości poświęcony grom typu pinball, choć nie wątpię, że chętnych do odwiedzenia go jest niemało. Nie mało jest też gier do wyboru, bo liczby obok gatunków opiewają na tysiące różnych pozycji do wybróbowania.
Na tym jednak zabawa się nie kończy, ponieważ istnieje zakładka o nazwie "poczekalnia". Jak sama nazwa wskazuje, składa się ona z produkcji, które czekają w swego rodzaju poczekalni, aż zostaną zweryfikowane i trafią oficjalnie na stronę. Nie rozumiem jak przebiega owa weryfikacja, ale najważniejsze jest to, że najczęściej mamy do czynienia z porządnymi grami, które niezbyt odstają od reszty.
Jeżeli gramy w duże tytuły i nie będziemy wiedzieli, jak popchnąć akcję do przodu, to wystarczy, że sięgnięmy po solucję lub filmik na YouTube, aby rozjaśnić sytuację. W grach przeglądarkowych tego komfortu najczęściej nie ma, ale giercownia postanowiła zmienić ten stan rzeczy. Osobną część strony stanowią "Solucje do gier", które mają nam pomóc z różnymi trudnościami.
Sprawdza się to bardzo dobrze, jednak należy zaznaczyć, że solucje są pisane od amatorów dla amatorów, więc zdarzy się czasem mało merytoryczny poradnik.
Jeśli ktoś myśli, że na giercowni znajdziemy ten sam zestaw gier, co u konkurencji, to bardzo się myli. Wbrew pozorm, giercownia oferuje dość oryginalne pozycje i oprócz dość znanych twórców (jeśli studio tworzące gry przeglądarkowe może być znane), to mamy także mnóstwo prawdziwie fanowskich gier. W tym przypadku nie zawsze możemy trafić na coś wartościowego, ale to już jest raczej magia gier przeglądarkowych - nigdy nie wiesz, co może wypaść.
Nie zabrakło także tak trywialnych funkcji, jak stworzenie własnego konta i dzielenia się wrażeniami z gier innym użytkownikom. Nie zabrakło nawet tabeli, na której możemy przyjrzeć się najlepszym (najbardziej aktywnym) użytkownikom.
Na chwilę obecną serwis oferuje aż 48 457 gier, więc nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić Was do odwiedzenia tej strony. Ciągły napływ nowych produkcji jasno uświadamia nam, że gry przeglądarkowe są wiecznie żywe.